Maria Jełowicka


Sztuką tkactwa zajmuję się od przeszło 35 lat – jest to moja pasja.

Prace swoje wystawiałam na 22 wystawach indywidualnych w Domach Kultury i innych ośrodkach, promujących ludzi twórczych oraz licznych wystawach zbiorowych, w tym na Triennale Małych Form w Łodzi – 2001 r, w Kordegardzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie, na warszawskiej wystawie „Sztuka włókna 2004 – Europejskie Ślady”, na Międzynarodowym Biennale „Z krosna do Krosna” w Krośnie, gdzie otrzymałam wyróżnienie za pracę „Pole lniane”. W roku 2004 po raz pierwszy byłam uczestnikiem „Warsztatów Kowarskich” organizowanych przez panią prof. Ewę Poradowską – Weszler, w ramach których na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Włókna-2006 , otrzymałam III nagrodę za tryptyk "Żródła Światła". W roku 2005 na Warszawskim Przeglądzie Tkaniny Artystycznej otrzymałam drugą nagrodę za pracę „Świetlista Droga”.

Moje prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, a także w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Białorusi. Biorę czynny udział w akcjach charytatywnych m.in. corocznie dla szpitala w Tworkach. Stale współpracuję z galerią „Delfiny” ul. Smulikowskiego 10 W-wa, Galerią „TEKA” ul. Dereniowa 14. Członek ZPAP od roku 2001.

Kontakt: [email protected]
tel.
0 606 96 37 03
wiecej informacji

Galerie tego artysty

MiniaturyGaleria gLen nowa galeria

Miniatury

Miniatury wykonane są z żywej białej wełny, nitka biegnie w nich rytmicznie w zmiennych kierunkach, układając się w sploty różnej grubości i tworząc w rezultacie czytelną, starannie przemyślaną kompozycję.
kliknij na obraz, aby powiększyć
Portal działa w oparciu o następujące technologie: php - SQLite - ADOdb - STE • Realizacja: Anna Wrochna • Kontakt: grzegorz-MAŁPA-wrochna.art.pl •